Tavo Artume – džiaugsmo pilnatvė. (Ps 16, 11)

Kaip vyrą ir moterį sukūrė juos

Pažinčių svetainė katalikams: kitoLink.lt

2015-03-13 | Jurgitą ir Vytautą SALINIUS kalbino Valdonė MINCIŪTĖ
artuma1503-rs-p22.jpg

Kiek pažįstate santuokos nesukūrusių vienužių? Galbūt esate vienas jų ir vis dar svajojate?.. O štai teologė bei teisininkė Gudrun Kugler gimtojoje Austrijoje įkūrė katalikų pažinčių portalą, vėliau išsiplėtusį iki tarptautinio, ir dabar prie jo prisijungti pasiūlė Lietuvai. Gal išties tokia misija pasitarnautų ne tik vienišiems katalikams, bet ir visai Bažnyčiai? „Artumos“ skaitytojams jau pažįstama penkis vaikus auginanti Jurgitos ir Vytauto SALINIŲ šeima ilgai nedelsę sutiko tai įgyvendinti mūsų šalyje.

Kodėl Jums pasirodė svarbi ši idėja, juk gyvenate, regis, laimingą šeimos gyvenimą?

Vytautas: Vedžiau ganėtinai vėlai, tad turiu vienužio patirtį, gerai pažįstu ilgesio jausmą. Studijų laikais rūpėjo pabaigti mokslus, susikurti materialią gerovę; mintis apie santuoką atidėliojau. Man sekėsi bendrauti su žmonėmis, turėjau gerų draugų, bet vieną dieną pasijutau vienišas. Ne sykį draugai supažindindavo mane su įvairiomis merginomis, o aš... nervinausi! Nejau negaliu pats susirasti poros?! Kai aplink praktiškai visi susituokė, apėmė panika, maniau, liksiu vienas. Puoliau ieškoti! Gal ta? Gal ana? Ne... Bet ši tikrai būtų puiki?!. Merginos manęs išsigąsdavo, nes vos susipažinęs imdavau šnekėti apie vestuves, ir pabėgdavo... Protingos moterys! Nurimau, kai visa sudėjau į Dievo rankas, o netrukus... sutikau Jurgitą!

Jurgita: Santuokoje išgyvename džiaugsmą, tačiau pažįstame puikių žmonių, talentingų specialistų, įdomių pašnekovų ir draugų, kurie nesutiko antrosios pusės, bet nepaliauja svajoti. Šios svetainės tikslas – padėti susitikti tiems, kurie ilgisi tikros draugystės ir trokšta santuokoje dovanoti save kitam. Pati pamenu tą troškimą, savyje jį atpažinau labai aiškiai. Jausdami pilnatvę šeimoje trokštame, kad kuo daugiau žmonių tai patirtų. Vis labiau tikiu šia idėja!

Bet galima juk susitikti ir susipažinti gyvai. Gal tik kokiems nevykėliams reikalingas pažinčių portalas?

Jurgita: Netgi popiežiaus Benedikto XVI tėvai susipažino per skelbimą laikraštyje, kuris buvo tarsi vienužių, ieškančių poros, tinklapio pirmtakas. 1920 m. liepos 11 d. ponas Josephas Ratzingeris vyresnysis Altetingo moterų dienraštyje įdėjo šį mažą skelbimą: „Vidutinis tarnautojas, nevedęs, katalikas, 43 metų, norėtų su gera katalike mergina, nepriekaištingos praeities, kuri mokėtų virti, taip pat siūti, pageidautinas kraitis, bet tai ne sąlyga, kuo greičiau susižadėti.“ Ir jau tų pačių metų lapkričio 9 d. Josephas vedė Mariją!

Vytautas: Kuomet esame studentiško amžiaus – pažinčių ratas platus, sutinkame įvairių žmonių, savanoriaujame. Vėliau įsitraukiame į konkrečią veiklos sritį arba pradedame profesinę karjerą. Pažinčių ratas siaurėja, kas dieną sutinkame tuos pačius žmones, galimybių susipažinti lieka vis mažiau. Ši svetainė – tai puiki priemonė ryšiui užmegzti.

Jurgita: Nemanykime, jog pakanka užsiregistruoti ir laukti, kol kažkas jus suras. Tai tik pirmas žingsnis, galimybė praplėsti pažinčių ratą. Daug žmonių gyvena atokiau nuo miesto, kur nėra didesnių bendruomenių, tad tikrai sunku sutikti tą vienintelį, su kuriuo gyvenimo keliu norėtum eiti drauge. Pažinčių svetainė kitoLink.lt padės susipažinti, joje galbūt ne iš karto atrasi antrąją pusę, bet tikrai galėsi diskutuoti rūpimais klausimais su bendraminčiais. Taip pat organizuosime renginius, kurie suteiks bendrystės ir dalijimosi tikėjimu patirtį. Daug svarbiau susitikti ir džiaugtis gyvu bendravimu.

Kuo ši pažinčių svetainė išsiskirs iš kitų, kad būtų verta joje užsiregistruoti?

Vytautas: Šią svetainę apibūdinčiau keturiais žodžiais: katalikiška, patikima, kokybiška, patraukli!Ji išskirtinė, nes kiekvienas užsiregistravęs pripažįsta, kad yra katalikas, nesukūręs šeimos ir trokšta susituokti Bažnyčioje. Nuo piktnaudžiavimo svetaine saugos dalyvio mokestis ir kasdienė turinio priežiūra. Žinoma, susirašinėjant labai svarbu išlikti tiesoje prieš save ir kitą, pvz., jei sveri 200 kg, negali rašyti esąs lieknas vyrukas!

Jurgita: Save pažįstame per santykį su kitu. Jei žvilgsnį kreipiame tik į save, ilgainiui patiriame beprasmybės jausmą. Bendrystėje su kitu atrandame savo unikalių savybių. Pripažinti, kad ieškai partnerio – brandu.

Vytautas: Tarp galėčiau ir galiu skirtumas tik trys raidės. Galėčiau išmokti japonų kalbą, tobulai šokti, visi svajojame surasti nuostabią antrąją pusę, nugyventi puikų gyvenimą, susilaukti vaikų ar tiesiog drauge sėdėti po žvaigždėtu dangumi arba stebėti saulėlydį, bet ką darau dėl to? Kaip siekiu savo svajonės? Ar žengiu konkrečius žingsnius? Juk „negera žmogui būti vienam...“ (Pr 2, 18).

Ačiū už pokalbį! Išties, ar išdrįsime įgyvendinti savo širdyje negęstantį troškimą?..

 

Svetainė kitoLink.lt atsidarys jau kovo 19-ąją! (Išduosiu paslaptį: pirmajam užsiregistravusiųjų šimtukui – nemokamai!)

 

Kalbino Valdonė MINCIŪTĖ 


Reklama

NAUJAUSIAS NUMERIS
2023 lapkritis 11

Artuma - artuma202311_vir.jpg

 Kontaktai

Redakcijos adresas:
Papilio g. 5
44275 Kaunas
Tel./faks. (8 37) 20 96 83,
8 677 60 970

redakcija@artuma.lt
www.artuma.lt

Rekvizitai:
Viešoji įstaiga Caritas leidykla „Artuma“
Įmonės kodas 134460120
PVM mokėt. kodas LT344601219
Sąsk. Nr. LT097300010002264553
AB „Swedbank“
Banko kodas 73000,
SWIFT kodas HABALT22