Tavo Artume – džiaugsmo pilnatvė. (Ps 16, 11)

Kronika

Nuo gatvių iki stadionų

2015-02-12 | Parengė Vaida SPANGELEVIČIŪTĖ-KNEIŽIENĖ
artuma1502-rs-p19.jpg

Jau kelis dešimtmečius Michaelas Patrickas (Paddy) Kelly (Maiklas Patrikas (Padi) Keli) drebina sceną ir stebina publiką išskirtiniu balsu, muzikiniu talentu ir unikalia charizma. Atlikėjas pardavė daugiau nei 20 mln. albumų, gavo 48 auksinius ir platininius diskus, jo pasirodymai surenka pilnus futbolo stadionus. Paddy sulaukė pasaulinės sėkmės su legendine grupe „Kelly Family“.

Klajūnų šeima

„Kelly Family“ istorija – turbūt viena neįprasčiausių grupių istorijų, joje gražiai atsiskleidžia įvairiapusis gyvenimas ir Dievo palaiminimas – nuo namelio ant ratų iki pilies, nuo gatvių iki stadionų, nuo vargšo iki milijonieriaus.

XIX a. viduryje Airijoje kilus badui, daug žmonių emigravo į Ameriką, tarp jų ir Paddy prosenelis. Ten gimė kelios Kelly šeimos kartos. JAV jie gyveno įprastinį šiuolaikinį gyvenimą su televizoriumi bei dviem automobiliais, tačiau šeimos tėvas norėjo, kad vaikai užaugtų saugioje aplinkoje, kurios JAV nesurado. Tuomet nusprendė su šeima persikelti į Ispaniją. Gyveno be elektros, automobilio, bet buvo laimingi. Vaikai nelankė mokyklos, juos mokė tėvai, o kartą per metus jie laikydavo tarptautinės mokyklos egzaminą. Vyresnieji vaikai pradėjo dainuoti šeimai bei draugams. 1973–1974 m. ėmė muzikuoti visa šeima.

1976 m. jie dviem autobusais išsirengė į kelionę po Italiją. Ten jų autobusą apvogė ir jie liko be pinigų. Kelly šeima buvo aktyvūs žmonės, tad pradėjo groti gatvėje. Tai buvo jų klajonių po Europą pradžia. Šeima apsigyveno Airijoje vagonėlyje, o po metų iškeliavę į Angliją įsigijo savo garsųjį dviaukštį autobusą.

Šeimos mama mirė sulaukusi vos 36 metų, paskutiniai jos žodžiai buvo: „Nenustokite dainuoti.“ 1986 m. Kelly šeima paliko Europą ir išsiruošė į turą JAV, kur aplankė 20 valstijų; po poros metų grįžę į Europą, Vokietijoje, surengė keletą koncertų, salės buvo sausakimšos.

1995 m. „Kelly Family“ pradėjo pelnyti aukščiausius apdovanojimus. Vėliau dauguma „Kelly Family“ narių iš dvylikos asmenų šeimos pasirinko solines karjeras; dalis jų 2006 m. pradėjo koncertuoti Vokietijos bažnyčiose.

Michaelas Patrickas Kelly

Būdamas vos dvidešimties Paddy Kelly turėjo viską, apie ką jo bendraamžiai galėjo tik pasvajoti, tačiau, kaip vėliau prisipažino, nesijautė laimingas. Jį ištiko krizė, nes, pasak paties atlikėjo, niekas negalėjo užpildyti tuštumos jo širdyje ir išvaikyti tamsių minčių. Sėkmės viršūnėje vaikinas palūžo: šlovės našta, išsiskyrimas su mylima mergina ir sveikatos problemos pastūmėjo į gilią depresiją.

Vieną naktį liūdesys pasiekė apogėjų, ir Paddy panoro pasitraukti iš gyvenimo. Išlipo pro aukšto pastato langą ir buvo pasiryžęs nušokti. Tik mirties akivaizdoje gyvenimas pasidarė prasmingas. Jis išgirdo savyje vidinį balsą, liepiantį jam laikytis ir nešokti. Norėdamas pažinti šią galingą jėgą, sustabdžiusią nuo savižudybės, pradėjo ieškoti Dievo. „Pradžioje (1999 m.) pradėjau klausinėti: kam aš čia esu, ką darau. Kur visa tai nuves? Ar tai tikroji gyvenimo prasmė? Jei yra Dievas, kaip Jis atrodo? Ar galiu su Juo kalbėtis? Mes buvome katalikai, tačiau nepraktikuojantys, – sekmadieniais nesilankėme bažnyčioje. Kartą pamačiau dokumentinį filmą apie Lurdą, kur kiekvienais metais apsilanko penki milijonai žmonių. Pamaniau – tai ne šiaip sau; tiek daug jaunimo ten vyksta... Mane ten traukė tarsi magnetas. Po dviejų dienų pats apsilankiau Lurde ir praleidau beveik savaitę. Ten būdamas suvokiau, kad Dievas iš tiesų egzistuoja ir kad su Juo galima asmeniškai bendrauti. Pripažinimas, kad Dievas yra, suteikė mano gyvenimui šviesos...“ – pasakoja Paddy.

Jis atidarė Dievui duris, kurių raktą rado Lurde Mergelės ištartuose žodžiuose: „Melskitės, melskitės, melskitės, kad laikai pasikeistų į gera, nagi, melskitės, melskitės, ir Viešpats jums parodys kelią...“ Iš čia gimė jo garsioji daina „Pray pray pray“. Kitoje jis teigia: „Aš nesu religijos ekspertas, tačiau nereikia juo būti, kad suprastum, jog Dievas – ne iliuzija. Tikėjimas be liudijimo yra miręs...“ Naujojoje Paddy kūryboje atsiskleidžia galybė stilių – folk muzika, popsas, rokas, regis, džiazas, grigališkasis giedojimas, ir visa tai jis išreiškia įspūdingu keturias oktavas apimančiu balsu. Paddy susirūpinimas pasaulio gyventojų skurdu ir socialine neteisybe dažnai įkvepia jo dainas ir projektus skurstantiems.

 

„Gerai prisimenu Lietuvą, todėl labai džiaugiuosi, kad vėl galiu ten vykti. Esu tikras, kad bus labai smagu“, – džiaugėsi būsimu koncertu Paddy. Nepraleisk išskirtinės galimybės vasario 14-ąją, Šv. Valentino dieną, Kauno „Žalgirio“ arenoje susitikti ir švęsti drauge su šiuo atlikėju, kuris suburia minias žiūrovių ir padrąsina susitikti Kristų savo gyvenime.

 

 Parengė Vaida SPANGELEVIČIŪTĖ-KNEIŽIENĖ


Reklama

NAUJAUSIAS NUMERIS
2023 gruodis 12

Artuma - artuma202312_vir.jpg

 Kontaktai

Redakcijos adresas:
Papilio g. 5
44275 Kaunas
Tel./faks. (8 37) 20 96 83,
8 677 60 970

redakcija@artuma.lt
www.artuma.lt

Rekvizitai:
Viešoji įstaiga Caritas leidykla „Artuma“
Įmonės kodas 134460120
PVM mokėt. kodas LT344601219
Sąsk. Nr. LT097300010002264553
AB „Swedbank“
Banko kodas 73000,
SWIFT kodas HABALT22